Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ekologiczne pojazdy jeżdżą dla GLS Polanddlahandlu.pl - 7 października 2019 11:16


We flocie firmy kurierskiej GLS pojawiły się samochody ciężarowe Iveco Stralis NP 460 – napędzane w 100% skroplonym gazem ziemnym (LNG). Obsługują trasę między centralną sortownią operatora w Polsce (w Strykowie pod Łodzią) a głównym hubem przeładunkowym firmy w Niemczech (w Neuenstein w Hesji).

Jak informuje producent, użytkowane IVECO Stralis NP 460 to podwozia ciężarowe z wymiennymi kontenerami BDF, które są zasilane wyłącznie gazem ziemnym. Pojazdy LNG zużywają nawet o 15% paliwa mniej w porównaniu z podobnymi samochodami ciężarowymi z silnikami Diesla. Pojazd emituje o 99% mniej cząstek stałych oraz o 60% mniej tlenków azotu w porównaniu z limitami określonymi w normie Euro VI.

Auto jest wyposażone w dwa zbiorniki kriogeniczne na gaz. Dzięki ich dużej pojemności IVECO Stralis NP 460 może przejechać na jednym tankowaniu nawet do 1600 km.
GLS przywiązuje dużą wagę do rozwoju nisko- lub zeroemisyjnych środków transportu. W przypadku dostaw na tzw. ostatniej mili, w różnych miastach Europy, operator testuje i krok po kroku wdraża różnego rodzaju pojazdy alternatywne, w tym rowery towarowe.