Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Kaufland chce przejąć kolejny market z szyldem Tescodlahandlu.pl - 7 października 2019 15:23


Sieć Kaufland chce przejąć kolejny - szósty - sklep Tesco w Polsce. Detalista chce otworzyć placówkę na warszawskim Gocławiu.

- W ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca – Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu nabędzie mienie innego przedsiębiorcy, tj. Tesco Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie w postaci praw i obowiązków do części powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowanej w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41 („Tesco Gocław”) - czytamy we wniosku zgłoszonym do UOKiK.

Sprawa jest w toku.

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. W Polsce Grupa działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU. Tesco Gocław jest jednym ze sklepów należących do sieci.

Przypomnijmy, że 11 września spółka Kaufland Polska Markety zgłosiła podobne wnioski. Wtedy chodziło o następujące lokalizacje: Gdańsk ul. Cienista, Warszawa ul. Stalowa, Kraków ul. Wielicka, Wrocław ul. Długa oraz Lublin ul. Orkana.