Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Czujniki, kamery i aplikacje - czyli siostra Biedronki z testową placówką bez kasobservador.pt - 8 października 2019 13:40


Jerónimo Martins zainaugurowało w portugalskim Carcavelos „Lab Store”. Placówka sieci Pingo Doce będzie służyć do testowania nowych technologii, które detalista może powielić w innych lokalizacjach.

Sklep pod szyldem Nova Pingo Doce & Go jest sklepem bezkasowym. Działa na terenie kampusu Nova School of Business of Economics.

Powierzchnia sklepu wynosi 250 mkw., a w ofercie nowoczesnego sklepu dominuje własny asortyment pod marką Pingo Doce, wzbogacony o produkty convenience.

Aby skorzystać z oferty sklepu należy pobrać aplikację Pingo Doce & Go Nova (dostępna na iOS oraz Android). Użytkownicy aplikacji proszeni są o podanie numeru telefonu komórkowego, na który otrzymują przez sms czterocyfrowy kod. Po zarejestrowaniu generowany jest kod QR, którego należy użyć, aby wejść przez bramki do sklepu. Zakupy można zrobić wykorzystując technologię NFC (należy zbliżyć telefon do kodu kreskowego artykułu). Do aplikacji można podpiąć kartę kredytową, wówczas po zrobieniu zakupów wychodzi się ze sklepu przez bramkę. Jeśli nie chcemy podpinać swojej karty płatniczej, za każdym razem będziemy musieli przyłożyć kartę do specjalnego czytnika.

Studenci mogą w sklepie napić się kawy, skorzystać z baru sałatkowego czy zakupić dania na wynos np. sushi. Owoce są sprzedawane na sztuki, w sklepie nie ma wag.

Technologie, na bazie których uruchomiono sklep, są podobne do tych, które wykorzystano w sklepu Amazon Go. 

Sklep jest zarządzany przez najmłodszego menedżera z całej grupy JM, który ma dopiero 27 lat. Sklep jest otwarty od 7:30 do 21:00.