Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

TXM nie składa broni. Jeden z wierzycieli wchodzi do rady nadzorczejdlahandlu.pl - 10 października 2019 09:30


Do rady nadzorczej polskiej sieci dyskontów odzieżowych dołączył Mariusz Mokrzycki posiadający bardzo duże doświadczenie w branży odzieżowej. Celem TXM pozostaje szybka odbudowa sprzedaży i poprawa rentowności działalności - podała spółka.

W skład rady nadzorczej TXM S.A. w restrukturyzacji został powołany Mariusz Mokrzycki. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Lelle (byłego prezesa spółki Małpka Express - przyp.red), który złożył rezygnację pod koniec września br. Obecnie rada nadzorcza polskiej sieci dyskontów odzieżowych liczy siedem osób. 

Mariusz Mokrzycki ma bardzo dużą praktykę w branży odzieżowej. Posiada ekspercką wiedzę z zakresu importu z rynków zagranicznych, w szczególności rynku chińskiego, bengalskiego oraz tureckiego popartą wieloletnim doświadczeniem bezpośredniej współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Od 15 lat nieprzerwanie zajmuje się zarządzaniem firmą Moraj, gdzie odpowiada za import towaru oraz rozwój firmy na rynku krajowym. Początkowo zasiadał na stanowisku dyrektora handlowego, a od 2010 jest prezesem zarządu. Mariusz Mokrzycki jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Firma Moraj jest znaczącym dostawcą dla sieci TXM. Posiadamy jednocześnie wierzytelności, które zostaną objęte układem. Poprzez obecność w radzie nadzorczej spółki chcemy aktywnie wspierać wdrażaną restrukturyzację dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Głęboko wierzymy w sukces programu naprawczego, który będzie również dla nas jako partnerów biznesowych bardzo ważny – powiedział Mariusz Mokrzycki, członek rady nadzorczej TXM S.A. w restrukturyzacji.

– Dołączenie do rady nadzorczej przedstawiciela dużej grupy naszych wierzycieli traktujemy jako bardzo ważny element wdrażanego procesu restrukturyzacyjnego. Dla nas jest ważne potwierdzenie – po deklaracji o chęci przystąpienie do układu uzyskanej od naszych partnerów finansowych we wrześniu – że kolejna grupa wierzycieli wierzy w powodzenie procesu – dodał Tomasz Waligórski, prezes zarządu TXM S.A. w restrukturyzacji.

Głównym celem sieci TXM jest odbudowa sprzedaży w sklepach. Prowadzić to będzie jednocześnie do poprawy rentowności działania.

TXM S.A. w restrukturyzacji jest właścicielem blisko 300 sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl.