Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Analitycy: Model biznesowy AmRestu staje się coraz bardziej nastawiony na cyfryzacjęPAP Biznes - 15 października 2019 11:17


- Naszym zdaniem, model biznesowy AmRestu staje się coraz bardziej nastawiony na cyfryzację, co powinno przełożyć się na wzrost przychodów oraz poprawę efektywności operacyjnej, a w efekcie pozwolić obniżyć koszty działania restauracji. Ponadto oczekujemy, że AmRest w najbliższym czasie nie dokona kolejnych akwizycji i skupi się na integracji przejętych ostatnio sieci restauracji, co powinno spowodować wzrost rentowności spółki – oceniają analitycy Ipopema Securities.

Analitycy, w raporcie z 4 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla AmRestu od zalecenia "kupuj" i ustalili wartość godziwą jednej akcji tej spółki na 51,20 zł.

Jak oczekują, AmRest poprzez swoje zaangażowanie w spółce Glovo (która ostatnio kupiła pizzaportal. pl), będzie rozwijał się w segmencie dostaw jedzenia.

- Na rynkach, na których Glovo nie jest obecne, AmRest będzie współpracował z lokalnymi partnerami, co powinno pozwolić poszerzyć bazę klientów i w rezultacie zwiększyć sprzedaż - napisano w raporcie.

Ipopema Securities ocenia, że spółka poprawi swoją rentowność głównie za sprawą działalności w Europie Zachodniej.

- Po przejęciu SushiShop, które miało miejsce około rok temu sądzimy, że synergie wynikające z optymalizacji tego biznesu powinny się pojawić na początku 2020 roku - napisano w raporcie.