Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sąd oddalił umorzenie postępowania sanacyjnego w Grupie Piotr i Pawełdlahandlu.pl - 21 października 2019 13:29


16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł i oddalił wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem.

 Spółki wdrożyły większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych. - Prowadzimy intensywne rozmowy z partnerami detalicznymi, a dzięki inwestorowi regulujemy bieżące zobowiązania i oferujemy sklepom poprawiający się poziom zatowarowania. Jestem przekonany, że restrukturyzacja Grupy Piotr i Paweł (obejdzie się - red.) bez konieczności likwidacji sieci i z utrzymaniem handlu w placówkach” – podkreśla dr Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A., zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł.
Spółki czekają na zatwierdzenie złożonych spisów wierzytelności, co umożliwi złożenie propozycji układowych.
SPAR GROUP w październiku 2019 roku sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł. Tym samym wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na SPAR.