Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Właściciel sieci Komfort inwestuje w pracowniczy marketplacedlahandlu.pl - 22 października 2019 14:01


W spółkę Tikrow zainwestował Black Forest, fundusz inwestycyjny Michała Sołowowa (właściciela m.in. sieci Komfort). Tikrow to platforma pośrednicząca między firmami poszukującymi elastycznych form zatrudnienia a osobami gotowymi pracować w systemie "na godziny".

Tikrow to przykład rozwiązania określanego mianem marketplace. Z jednej strony przedsiębiorstwa publikują na stworzonej przez Tikrow platformie oferty pracy „na godziny”, a z drugiej, osoby o określonych predyspozycjach i umiejętnościach, poszukują dorywczych zajęć.

- O atrakcyjności rozwiązania decyduje wysoka elastyczność proponowanych form zatrudnienia oraz brak konieczności podejmowania trwałych zobowiązań. Dla pracodawców istotne jest to, że mają błyskawiczny dostęp do „dodatkowych rąk do pracy” oraz uregulowane obligatoryjne formalności, za które odpowiada Tikrow. Dla podejmujących się wykonania zadania, kluczową zaletą jest prostota „zatrudnienia się” online (rejestracja w systemie i podjęcie pracy zajmuje kilkanaście minut) i natychmiastowa wypłata wynagrodzenia, zaraz po zakończeniu pracy - podano w komunikacie.

Spółce Tikrow udało się pozyskać do grona swoich klientów ogólnopolskich liderów m.in. rynku handlu i dystrybucji i HoReCa. Wśród nich znajdują się takie rozpoznawalne marki, jak sieć kawiarni i cukierni Grycan, sklepy Leroy Merlin i Jula, czy MediaMarkt.

Inwestycja funduszu Black Forest pozwoli Tikrow na zwiększenie skali działania, a w niedalekiej przyszłości także ekspansję zagraniczną.