Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tesco wyposaża sklepy w Polsce w defibrylatorydlahandlu.pl - 23 października 2019 13:03


W ostatnich tygodniach sieć Tesco wyposażyła swoje kompaktowe hipermarkety i centra dystrybucyjne w Europie Środkowej w zautomatyzowane defibrylatory zewnętrzne (AED), które pomagają ratować życie w nagłych przypadkach. W Polsce wyposażono sklepy i centra dystrybucyjne w 74 urządzenia tego typu.

- Zgodnie z naszą wizją bezpieczeństwa „Everyone, every day, home safely” naszym celem jest zapewnienie, aby każda osoba pracująca lub robiąca zakupy w Tesco zawsze bezpiecznie wracała do domu każdego dnia (...). W niedalekiej przyszłości zapewnimy praktyczne szkolenia koleżankom i kolegom w sklepach z defibrylatorami, uwzględnimy stosowanie AED w szkoleniu wprowadzającym dla wszystkich nowych współpracowników, a także zaktualizujemy nasze podstawowe szkolenia z pierwszej pomocy - czytamy stronie sieci dedykowanej pracownikom.

Grupa Tesco w Polsce w pierwszym półroczu roku 2019/2020 osiągnęła 4,09 mld zł przychodów ze sprzedaży. Jak podała firma w raporcie półrocznym, restrukturyzacja operacji w Polsce była główną przyczyną obniżenia o 7 proc. sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu pierwszego półrocza detalista zamknął w naszym kraju 8 placówek i na koniec sierpnia miał 345 sklepów.