Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Auchan zastąpi Piotra i Pawła w dwóch galeriach handlowychdlahandlu.pl - 24 października 2019 14:37


Piotr i Paweł utracił prawo do dwóch lokali w centrach handlowych, w których działały placówki franczyzowe: w Galerii Brwinów oraz w centrum handlowym w Józefosławiu (MMG Centers). Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl, wkrótce w tych obiektach zostaną otwarte sklepy sieci Auchan.

Sklep Auchan w Józefosławiu ma ruszyć 14 listopada. Nie znamy jeszcze konkretnej daty otwarcia sklepu w Brwinowie, ale powinno to nastąpić jeszcze w tym roku.

Pod szyldem Piotr u Paweł działa obecnie 66 placówek. Jeszcze rok temu było ich 141, a w momencie złożenia przez SPAR Group wniosku do UOKiKu - 70. 

Umowa kupna sieci Piotr i Paweł przez Spar Group Ltd. została podpisana 30 maja br., a w lipcu UOKiK wyraził zgodę na tę transakcję. SPAR w październiku sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł. Tym samym wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na SPAR. W listopadzie w CH Blue City w Warszawie ruszy pierwszy sklep po rebrandingu (Eurospar).

Na początku tygodnia informowaliśmy z kolei, że 16 października br. Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł i oddalił wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem.