Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Strabag wybuduje Galerię Wiślanka, Lidl wśród najemcówdlahandlu.pl - 28 października 2019 15:06


Galeria Wiślanka to pierwsza nowoczesna galeria handlowa w Żorach. Na 20 000 mkw. powierzchni handlowej (GLA) znajdzie się 80 sklepów, punkty gastronomiczne oraz pierwsze w Żorach wielosalowe kino - Helios. Jednym z najemców Galerii będzie Lidl, który na wynajętej powierzchni otworzy swój najnowszy koncept handlowy. Oddanie Galerii do użytku planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Galeria Wiślanka powstaje w bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się skrzyżowanie dwóch głównych ulic: drogi krajowej DR81 (w ciągu dnia przejeżdża nią ponad 22 tysiące samochodów) i drogi wojewódzkiej DW935 (zwanej potocznie Wiślanką), która będzie prowadzić do obwodnicy miasta, a dalej do autostrady A1. Tuż obok znajdują się wielkopowierzchniowe sklepy jak Auchan i Leroy Merlin, a także restauracje McDonald's czy KFC. 

Od lipca 2019 STRABAG realizuje projekt na zlecenie firmy Galeria Wiślanka S.A. Za wynajem powierzchni w Galerii Wiślanka odpowiada Mallson Polska. Na obecną chwilę wynajętych jest ponad 70% powierzchni. Wśród najemców Galerii są między innymi: Rossman, Empik, Smyk, RTV Euro AGD, marki z grupy LPP: Reserved i House oraz Home & You czy Pepco.