Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Strona Castorama.pl ładuje się w 1,8 sekundydlahandlu.pl - 31 października 2019 12:37


Castorama Polska we współpracy z firmą Strix, zakończyła początkowy etap wdrażania technologii headless w sklepie internetowym. Dzięki wdrożeniu udało się przyspieszyć czas ładowania strony do 1,8 sekundy.

– E-commerce jest dziedziną bardzo konkurencyjną. Ze względu na duży ruch w sklepie oraz bardzo skomplikowaną architekturę serwisu, z uwagą przyglądaliśmy się i analizowaliśmy możliwości zaimplementowania frameworka Vue.js W końcu zdecydowaliśmy się na headless, który w niedalekiej przyszłości będzie już standardem dla największych graczy e-commerce – podkreśla Tomasz Stefanowski, Service WWW Development Manager, Castorama Polska.

Headless rozdziela frontend (część, która jest prezentowana użytkownikowi) i backend (technologia za warstwą prezentacji, która sprawia, że wszystko działa) platformy sprzedażowej na osobne elementy.

Headless przede wszystkim poprawia czas ładowania się serwisu, umożliwiając stworzenie bardziej wydajnego sklepu internetowego.

Obecnie strona wczytuje się się strony wg GTMetrix wynosi 1,8 sekundy (dane za październik 2019). Udało się również obniżyć wagę strony oraz liczbę zapytań do bazy danych.

– Obecnie pracujemy nad dalszym rozwijaniem technologii headless na stronie sklepu – dodaje Borys Skraba, CEO w Strix.

Castorama.pl to jeden z największych sklepów internetowych w Polsce, obsługujący nawet 7 mln sesji w skali miesiąca, kwiecień 2019.