Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

CCC z nowym systemem planowania czasu pracypr, dlahandlu.pl - 5 listopada 2019 11:38


CCC wykorzysta nowe technologie, aby zautomatyzować grafik pracowniczy. Dostawcą nowego oprogramowania został Grafik Optymalny - polski startup, który dotąd zaplanował czas pracy dla ponad 50 tysięcy pracowników.

Jeden z największych producentów obuwia oraz jedna z najszybciej rozwijających się spółek obuwniczych w Europie jest w trakcie cyfrowej transformacji. Częścią zmian jest stopniowe wprowadzanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań do każdego elementu biznesu. Współpraca z Grafikiem Optymalnym to kolejny krok w tym procesie. Wdrożenie systemu i szkolenie pracowników Grupa CCC rozpoczęła w październiku b.r.

- Bardzo ważnym elementem prowadzenia biznesu jest skuteczna kontrola kosztów pracy. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie narzędzia, które ma zoptymalizować ten proces również w sieci sprzedaży oraz  usprawnić planowanie czasu pracy we wszystkich sklepach CCC. Zależy nam na automatycznym tworzeniu grafików w oparciu o wskaźniki biznesowe - mówi Dariusz Tworek, Dyrektor Sprzedaży CCC.

- Wprowadzenie Grafiku Optymalnego umożliwi pracownikom dostęp online do harmonogramów pracy oraz elektronicznego systemu obiegu wniosków przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia mobilnego. Znacznie ułatwi także komunikację między pracownikami – komentuje Olga Kiryluk, HR Manager, CCC.

Grafik Optymalny będzie wspierał blisko 500 sklepów i planował czas pracy dla około 5,5 tys. pracowników.