Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon utworzy nową sieć supermarketówdlahandlu.pl za Retail Detail - 13 listopada 2019 13:43


Amazon potwierdził, że uruchomi nową sieć supermarketów. Pierwszy sklep powinien zostać otwarty najpóźniej na początku przyszłego roku w Los Angeles. Dzięki nowemu konceptowi Amazon ma nadzieję "uwieść" przeciętnego Amerykanina.

Pogłoski o nowej sieci spożywczej amerykańskiego giganta krążyły od dawna, ale Amazon nigdy ich nie potwierdził. Aż do tej pory: rzecznik firmy zapowiedział, że pierwszy sklep będzie zlokalizowany w Woodland Hills (Los Angeles). Według amerykańskich mediów, Amazon podpisał już umowy najmu dla kilku sklepów w innych lokalizacjach i podobno negocjuje także z centrami handlowymi w dużych miastach, takich jak San Francisco, Seattle i Filadelfia.

Dalsze szczegóły dotyczące nazwy i pozycji łańcucha nie zostały na razie ujawnione - podaje CNET. Pewne jest jednak, że będą to bardziej tradycyjne sklepy, ze standardowymi kasami. Obserwatorzy oczekują, że nowa sieć będzie starała się bardziej wyróżnić pod względem ceny: pozwoli to firmie Whole Foods, która została przejęta przez Amazon w 2017 roku, utrzymać swoją pozycję, a nowa marka sięgnie wówczas po odbiorców głównego nurtu.