Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pożar magazynu produktów spożywczych w PrzylepiePAP - 16 listopada 2019 13:48


21 zastępów Straży Pożarnej gasiło pożar, który w sobotę nad ranem wybuchł w zielonogórskiej dzielnicy Przylep. Palił się magazyn produktów spożywczych. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru; nie było w nim osób rannych – poinformował Arkadiusz Kaniak z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

W związku z pożarem nie była konieczna ewakuacja ludzi. Z uwagi na duże zadymienie, był on jednak uciążliwy dla mieszkańców sąsiednich budynków.

"Straty jednak będą wysokie. Na razie nie jest znana przyczyna powstania pożaru. Jej ustaleniem zajmie się biegły z dziedziny pożarnictwa powołany przez policję" - powiedział PAP Kaniak.

Strażacy nadal są na miejscu i dogaszają jeszcze pogorzelisko.

Zgłoszenie o pożarze wypłynęło do dyżurnego zielonogórskiej PSP w sobotę o godz. 5:16. Do akcji skierowano 21 zastępów. W jej kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło ponad 80 strażaków zawodowych z Zielonej Góry i ochotników z ościennych remiz OSP. Pożar został opanowany po około dwóch godzinach.

Kaniak przekazał, że akcja nie była łatwa z uwagi na rozmiary i konstrukcję budynku oraz jego zawartość. W magazynie był m.in. olej spożywczy, który zajął się i podsycał pożar, do tego w jednym z pomieszczeń gospodarczych znajdowały się opony do samochodów służbowych.

"Pożar szybko strawił drewnianą konstrukcję i poszycie dachu o pow. ok. 560 m kw., który zawalił się do środka. Strażakom udało się uratować kilka aut stojących przed magazynem. Zostały one w trybie awaryjnym odciągnięte od płonącego budynku" - dodał Kaniak.