Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl przeznaczy 10 mln funtów na podwyżki dla pracownikówdlahandlu.pl - 19 listopada 2019 13:09


Lidl ogłosił, że zainwestuje ponad 10 milionów funtów w swoich pracowników. Pieniądze zostaną wykorzystane do podwyższenia godzinowych wynagrodzeń dla 19 tys. pracowników.

Niemiecki dyskonter zapowiedział, że zwiększy wynagrodzenie podstawowe z 9 funtów do 9,30 funtów za godzinę poza Londynem i od 10,55 funtów do 10,75 funtów za godzinę w obrębie M25 (obwodnica Londynu - przyp.red), a część pracowników będzie zarabiać do 11,70 funtów za godzinę, w zależności od lokalizacji.

Nowe płace, które wpłyną na ponad 80 proc. brytyjskich pracowników Lidla, będą obowiązywać od początku nowego roku finansowego, czyli od marca 2020 r. Po wejściu w życie nowych stawek, pracownicy Lidla otrzymają wynagrodzenie o 13-30 proc. wyższe niż obecna stawka minimalnej krajowej płacy dla osób powyżej 25. roku życia, jednocześnie dostosowując się do stawek zalecanych przez Living Wage Foundation.

Podwyżka wynagrodzeń oznacza również wzrost płac o ponad 30 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat dla pracowników sieci.

- W czasach dużej niepewności czujemy się szczęśliwi, że możemy zainwestować w naszych współpracowników i zapewnić im spokój ducha w odniesieniu do ich zarobków - powiedział Christian Härtnagel, dyrektor wykonawczy Lidla w Wielkiej Brytanii. - To dzięki nim nadal jesteśmy najszybciej rosnącym supermarketem i jesteśmy w stanie zrealizować nasze ambitne plany ekspansji - dodał.

Wiadomość pojawia się po tym, jak Lidl ogłosił inwestycję w wysokości 15 mld funtów w brytyjską żywność, rolnictwo i produkcję w ciągu najbliższych pięciu lat.

Obecnie dyskonter ma 770 sklepów w Wielkiej Brytanii, a w tym miesiącu ujawnił ambitny cel osiągnięcia pułapu 1000 sklepów do końca 2023 r.