Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

LPP chce przyspieszyć rozwój marki SinsayPAP Biznes - 19 listopada 2019 15:09


LPP chce przyspieszyć rozwój marki Sinsay, której rentowność EBIT jest wyższa niż średnia dla całej grupy - poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

"Marka Sinsay, biorąc pod uwagę rentowność operacyjną, dodaje in plus do naszego biznesu. Marka ma niższą pierwszą marżę, ale koszty działalności marki dzięki tańszym lokalizacjom powodują, że rentowność na poziomie operacyjnym jest wyższa niż średnia dla grupy. Dlatego tak chętnie w tę markę inwestujemy i przyspieszamy jej rozwój" - powiedział Lutkiewicz podczas telekonferencji.

Jak dodał, różnica w marży brutto pomiędzy tą marką a średnią dla grupy wynosi 4-5 pkt. proc.
Wiceprezes powiedział na konferencji, że do szybszego rozwoju marki zachęcają m.in. dobre wyniki sprzedażowe i możliwości wzrostu w mniejszych miastach.

"Od początku istnienia Sinsay LFL były tam zawsze pozytywne. Dodatkowo, marka ma niższe progi cenowe, pozwala na wchodzenie do mniejszych miejscowości nie tylko w Polsce, ale i w regionie" - powiedział Lutkiewicz.

Na koniec grudnia 2019 roku sklepy marki Sinsay mają mieć łącznie 175,5 tys. m kw., co oznacza wzrost o 70 proc. rdr. Na koniec stycznia 2021 r. powierzchnia handlowa sieci Sinsay miałaby wzrosnąć do 301,2 tys. m kw.

Na koniec września tego roku sieć Sinsay liczyła 302 sklepy (46 więcej rdr) o łącznej powierzchni 137,7 tys. m kw. (wzrost o 45 proc. rdr). Średnia powierzchnia sklepu wzrosła o 23 proc. rdr do 456 m kw.

Sprzedaż w sieci Sinsay w trzecim kwartale wyniosła 295 mln zł (wzrost o 41 proc. rdr).