Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Nie tylko Kaufland i Leroy Merlin, ale również Castorama przejmie lokalizacje Tescorzeszow.naszemiasto.pl, dlahandlu.pl - 20 listopada 2019 10:41


Z końcem października zamknięto sklep Tesco w Rzeszowie. Jak donosi portal rzeszow.naszemiasto.pl w miejscu niedawno zamkniętego sklepu powstanie Castorama, która ma już swój sklep w sąsiedztwie. Lokalne media spekulują również, że Castorama pojawi się w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego oraz w Piastowie.

Z tego co wiemy, pozostałe lokalizacje przejmie Kaufland i Leroy Merlin.

11 września spółka Kaufland Polska Markety zgłosiła do UOKiK wniosek o przejęcie pięciu lokalizacji (Gdańsk ul. Cienista, Warszawa ul. Stalowa, Kraków ul. Wielicka, Wrocław ul. Długa oraz Lublin ul. Orkana). Jakiś czas później podano, że sieć chce przejąć kolejny, na warszawskim Gocławiu.

Ponadto, Leroy Merlin Polska planuje nabyć trzy obiekty: w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez UOKiK. Placówki, po adaptacji przestrzeni na potrzeby Leroy Merlin, będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami tej sieci. Otwarcia planowane są na 2021 rok.