Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl wycofuje kaszę z glifosatem. Co zrobią pozostali dostawcy z listy?portalspozywczy.pl - 22 listopada 2019 10:40


FoodRentgen i Fundacja Konsumentów opublikowały raport z wynikami badań kasz gryczanych z polskich sklepów na obecność glifosatu. Spośród badanych kasz wynik pozostałości glifosatu na poziomie 0,1 mg/kg (określony w rozporządzeniu UE) przekroczyła m.in. kasza sprzedawana w sieci handlowej Lidl Polska pod nazwą "Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400 g". - Po otrzymaniu informacji na temat kaszy gryczanej natychmiast poprosiliśmy naszego dostawcę o przedstawienie jego stanowiska w tej sprawie. Ponadto wycofaliśmy partię wspomnianego produktu ze sprzedaży - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

– W Lidl Polska przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa żywności – zależy nam na tym, aby jakość oferowanych przez nas produktów była wysoka i adekwatna do oczekiwań klientów – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

– Po otrzymaniu informacji na temat kaszy gryczanej natychmiast poprosiliśmy naszego dostawcę o przedstawienie jego stanowiska w tej sprawie. Ponadto wycofaliśmy partię wspomnianego produktu ze sprzedaży. Producent zobowiązał się do przeprowadzenia dalszych badań oraz zapewnił nas o zwiększeniu częstotliwości badań surowców i produktów pod kątem pozostałości środków ochrony roślin – informuje przedstawicielka Lidla.

– Chcielibyśmy również podkreślić, że wyniki badań kaszy gryczanej przeprowadzonych przez zewnętrzne akredytowane laboratorium na nasze zlecenie były prawidłowe. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym dostawcą – dodaje.

Czytaj więcej na portalspozywczy.pl