Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

IKEA śladem Nike kończy współpracę z Amazonemdlahandlu.pl za retaildetail.eu - 22 listopada 2019 11:03


W zeszłym tygodniu marka Nike ogłosiła , że przestanie sprzedawać swoje produkty bezpośrednio przez Amazon, co oznacza koniec dwuletniej współpracy. Teraz taką decyzję podjęła IKEA.

Marka Nike stwierdziła, że ​​chce położyć większy nacisk na „bezpośrednią i osobistą relację z klientem”, ale tak naprawdę oznaczało to, że Nike nie potrzebuje usług typu marketplace na rynku amerykańskim.

Teraz inny gigant handlu detalicznego - IKEA - zakończył umowę z Amazonem, donosi BBC. Szwedzka sieć meblowa sprzedawała na platformie Amazon mniejsze produkty, takie jak przybory kuchenne czy lampy. Eksperyment sprzedażowy został jednak przerwany. Nie jest jeszcze jasne, dlaczego współpraca została zakończona.

Randy Konik, analityk Jefferies, uważa, że ​​za przykładem firm NIKE i IKEA pójdą inne duże marki. „Ten ruch pokazuje nam, że silne marki zdają sobie sprawę z tego, że ruch kierowany do ich własnej witryny (np. Nike.com) jest samowystarczalny, bardziej zyskowny i poprawia markę, podczas gdy ruch i przychody z Amazon.com są mniej opłacalne.