Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Poczta Polska: Szczyt paczkowy już się zacząłdlahandlu.pl - 22 listopada 2019 12:21


W porównaniu do danych z pierwszej połowy listopada 2018 roku liczba paczek obsługiwanych przez pocztowców wzrosła o 23 proc. Najwięcej zostało nadanych 12 listopada – ponad 600 tys., czyli tyle paczek, ile rok temu w rekordowy poniedziałek przypadający na 17 grudnia.

Dodatkowi pracownicy, doręczenia przesyłek w soboty przez kurierów oraz zwiększona liczba punktów odbioru, a także powierzchnia magazynów – to tylko część rozwiązań przyjętych przez Pocztę Polską, które mają usprawnić obsługę przesyłek w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia.

Z najnowszych danych wynika, że obecnie prawie 30 proc. przesyłek jest odbieranych w punktach odbioru sieci Poczty Polskiej, a popularność tej formy dostawy rośnie. Po 10 miesiącach br. dynamika wolumenu przesyłek nadal utrzymuje się na poziomie ponad 220% w stosunku do roku ubiegłego.

- Odbiór w Punkcie to usługa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy cenią czas i wygodę. To oni decydują, kiedy i gdzie odbiorą swoje e-zakupy. Mogą to zrobić w pocztowej placówce, w sklepach Żabka, na stacjach PKN Orlen, w kioskach Ruchu, a także w automatach pocztowych w placówkach i marketach Biedronka. Obecnie sieć click&collect to ponad 12 tys. punktów zlokalizowanych w całej Polsce – mówi Artur Więckowski, dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży w Poczcie Polskiej.

Również klienci indywidualni, nadając paczkę, mogą korzystać z opcji dostawy do dowolnego punktu na terenie kraju, także do automatów paczkowych w pocztowych placówkach oraz w marketach Biedronka, w tej chwili jest ich 200.

- Przez cały rok przygotowujemy się do szczytu przedświątecznego. W wyniku przeprowadzonej sezonowej rekrutacji zatrudniliśmy już ponad 1300 osób, które pracują zarówno w sortowniach, jak i przy obsłudze klientów. By usprawnić rosnący wolumen w tym roku, zwiększamy powierzchnię magazynów o ponad 23 tys. mkw., mamy nową halę w Białymstoku, Grodzisku Mazowieckim oraz Niepołomicach – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W niektórych regionach już w listopadzie listonosze i kurierzy Poczty Polskiej zaczęli roznosić paczki także w soboty. Tak jest m.in. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Paczki będą także doręczane w przeddzień Wigilii, która w tym roku przypada we wtorek.