Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Burger King pozwany za roślinną kanapkęwirtualnemedia.pl - 22 listopada 2019 15:25


Niedawno w ofercie restauracji Burger King pojawiła się opcja dla wegan. Jednak, jak podaje CNN, Philip Williams, który jest weganinem, złożył pozew przeciwko sieci. Amerykanin oskarżył Burger Kinga o wprowadzanie w błąd, informując o sprzedaży „wegańskiej” kanapki.

Impossible Whooper to burger bez mięsa, z dodatkami roślinnymi. Philip Williams, zachęcony reklamą odwiedził jedną z restauracji Burger King i zamówił Impossible Whoppera. Nowa kanapka reklamowana była jako kanapka roślinna, bez wołowiny, odpowiednia dla wegan i wegetarian. Williams oskarżył jednak firmę o fałszywe reklamowanie i czerpanie finansowych korzyści z oferowania wegańskiej opcji, która w rzeczywistości nią nie jest - czytamy.

Okazało się, że Impossible Whopper przygotowywany jest na tym samym grillu, co tradycyjne burgery z wołowiną – warzywny kotlet jest smażony na ruszcie po kotletach z wołowiny. Burger King przyznał, że faktycznie nowa kanapka w menu jest raczej produktem dla tych, którzy chcą ograniczać spożycie mięsa, a nie dla tych, którzy nie spożywają mięsa i tłuszczów zwierzęcych w ogóle.

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl