Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Fermy Woźniak: Wycofanie jaj klatkowych do 2025 roku możliwe, ale bardzo kosztowneportalspozywczy.pl - 2 grudnia 2019 15:22


- Dotrzymanie przez sieci handlowe terminu zobowiązań mówiących o wycofaniu jaj klatkowych do 2025 roku jest możliwe, ale będzie bardzo kosztowne dla wszystkich, zarówno producentów, jak i konsumentów - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Barbara Woźniak, pełnomocnik zarządu Ferm Woźniak.

Barbara Woźniak zapewnia, że Fermy Woźniak już od kilku lat wdrażają zmiany w systemach chowu.

- W naszej firmie od zawsze wsłuchujemy się w sygnały płynące z rynku, obserwujemy go i wyciągamy wnioski. Od kilku lat wdrażamy zmiany, a efekty widać już teraz i możemy śmiało powiedzieć, że także w alternatywnym chowie ściółkowym jesteśmy liderem i bez żadnych problemów w 2025 roku będziemy mogli wolumenowo obsłużyć wszystkie sieci w Polsce. W zasadzie udaje nam się to już teraz - dodaje.

Pełnomocnik zarządu Ferm Woźniak wskazuje, że wolne wybiegi to kategoria, która może napotkać problemy z rentownością inwestycji.

- Zapewnia ona wysoką marżę, a jednak klient w dalszym ciągu zwraca przede wszystkim uwagę na cenę. Może być to problemem, zwłaszcza kiedy cała branża jajczarska boryka się z problemami, a na rynku panuje jednak niska marżowość. Dodatkowo pojawiające się nieuczciwe praktyki w chowie wolnowybiegowym, czyli wprowadzaniu jaj do obiegu, które nigdy nie były wyprodukowane w tym systemie, napawają niepokojem - mówi.

Więcej na portalspozywczy.pl