Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

W 2020 roku możemy obserwować dalszą konsolidację na rynku handluportalspozywczy.pl - 7 stycznia 2020 14:31


Rynek handlu detalicznego z perspektywy graczy branżowych o ugruntowanej na nim pozycji pozostaje wciąż atrakcyjny, a rozwój poprzez przejęcia staje się coraz popularniejszy - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Łukasz Targoszyński, adwokat w warszawskim biurze kancelarii Baker McKenzie.

- Rynek handlu obfitował w minionym roku w bardzo ciekawe transakcje. Najciekawsza z nich bez wątpienia dotyczyła przejęcia znajdującej się wówczas w trudnej sytuacji sieci Piotr i Paweł oraz jej rebrandingu na sklepy pod marką Wasz Sklep Spar, jak również sporu prawnego wokół możliwości korzystania z marki SPAR - mówi Łukasz Targoszyński, adwokat w warszawskim biurze kancelarii Baker McKenzie.

- W tym wypadku bezpośrednią przyczyną transakcji była wspomniana trudna sytuacja przejmowanej sieci handlowej - podobną sytuację obserwujemy również w stosunku do sieci Tesco, która sukcesywnie wyzbywa się kolejnych nieruchomości zlokalizowanych w Polsce na rzecz innych branżowych graczy. Powszechnie mówi się również o możliwości całkowitego wyjścia Tesco z Polski, co stanowiłoby niezwykle interesujące przejęcie na polskim rynku - dodaje.

- Aktywność transakcyjna na rynku handlu, której przykładem może być np. kolejne już przejęcie przez GK Specjał - tym razem sieci Arjago, czy przejęcie spółki Partner przez grupę Eurocash, świadczy o tym, że rynek ten z perspektywy graczy branżowych o ugruntowanej na nim pozycji pozostaje wciąż atrakcyjny, a rozwój poprzez przejęcia staje się coraz popularniejszy - tłumaczy prawnik.

Więcej na portalspopzywczy.pl