Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pracownicy sieci Real domagają się podwyżekGazeta Wyborcza Bydgoszcz - 31 sierpnia 2010 09:48


Pracownicy bydgoskiego Reala domagają się podwyżek. Jeśli nie dogadają się z szefostwem, będą pikietować w stolicy - informuje Gazeta Wyborcza Bydgoszcz.

Pracownicy Reala z całego kraju w lipcu zakończyli negocjacje z zarządem w sprawie podwyżek. Chcieli 6 proc. więcej. Szefostwo zaproponowało 2,5 proc. Nie przystali na te warunki, a negocjacje zostały przeniesione na poziom poszczególnych sklepów. W większości nie przynoszą rezultatów. Związkowcy oprócz podwyżek chcieli jeszcze, by najdłużej zatrudnieni pracownicy dostawali tzw. premie stażowe.

Zatrudnieni w bydgoskim Realu skarżą się również na łamanie praw pracowniczych i nadmiar obowiązków.

Jak podaje "GW", Państwowa Inspekcja Pracy w Bydgoszczy skontrolowała w ubiegłym roku cztery markety należące do czterech różnych sieci handlowych. W dwóch inspektorzy stwierdzili nieprawidłowości w zakresie treści regulaminu pracy. W jednym odkryli, że firma zaniża wynagrodzenia za nadgodziny i popełnia błędy przy udzielaniu urlopów. PIP zbadała też, jak markety dbają o bezpieczeństwo i higienę pracy. Ujawniła przypadek zagrożenia zdrowia pracownika.