Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ruszyła strona, która sugeruje jaki szyld wpisuje się w zasady ustawy krajobrazowejwirtualnemedia.pl - 29 stycznia 2020 09:54


Ruszyła Gdańska Szkoła Szyldu - portal internetowy, który ma pomóc przedsiębiorcom dostosować się do wymagań lokalnej uchwały krajobrazowej, obowiązującej w mieście od kwietnia 2018 roku. Radami dla przedsiębiorców dzielić się będą trójmiejscy artyści plastycy.

Za trzy miesiące wszystkie reklamy i szyldy, istniejące przed wejściem w życie ustawy muszą być wymienione zgodnie z nowymi wytycznymi.

Projekt Gdańskiej Szkoły Szyldu realizowany jest przez Fundację Palma we współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.

Uchwała krajobrazowa Gdańska zawiera przepisy i regulacje dotyczące sytuowania w przestrzeni miasta takich elementów, jak reklamy czy szyldy, ale i elementy małej architektury, np. ławki i ogrodzenia. Został nią objęty teren całego Gdańska, który podzielono na osiem obszarów historyczno-funkcjonalnych. Obowiązują dla nich odrębne zasady. W grudniu 2019 roku miasto ogłosiło, że usunięto 500 nielegalnych reklam i nałożono kary na łączną kwotę 121 tys. zł. Uruchomiona została też strona internetowa uchwalakrajobrazowagdanska.pl oraz profil na Facebooku. Można tam znaleźć informacje pomocne do przygotowania i umieszczenia reklamy zgodnej z przepisami.