Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Zamojska spółdzielnia Społem przeznaczyła 3,7 mln zł na nowy sklepKZRSS Społem/dlahandlu.pl - 7 lutego 2020 11:31


To dwudziesty pierwszy sklep spożywczy zamojskiej „Spotem" PSS „Robotnik". Nowoczesny obiekt powstał w Żdanowie. Spółdzielnia na mocno konkurencyjnym rynku dobrze sobie radzi.

Inwestycja kosztowała 3,7 mln zł - została w całości sfinansowana z własnych środków. Sklep 44 - bo taki dostał numer - widać z daleka. Uwagę zwraca jego charakterystyczna okrągła, a wieczorem  podświetlona, bryła. Placówka typu LUX (17. należąca do zamojskiej firmy), zajmuje 560 mkw. powierzchni użytkowej, a sala sprzedaży to 417 mkw. Załoga sklepu liczy 10 osób.

- Ogromnym plusem sklepu, oprócz ładnej i nowoczesnej architektury, jest jego położenie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej prowadzącej do Krasnobrodu i drogi powiatowej do Mokrego - podkreśla Maria Wawrzaszek-Gruszka, prezes zarządu „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu.

Zamojskie Społem od kilku lat jest największą spółdzielnią spożywców Społem w województwie lubelskim. Za ubiegły rok wypracowała ponad 100 mln zł przychodu. Zrzesza 342 członków i zatrudnia 3 70 osób. Prowadzi 18 sklepów w Zamościu, 2 w Tomaszowie Lub. i nowy sklep w Żdanowie.