Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Komisja Europejska nie pracuje nad podatkiem od mięsaTVN24/Portalspozywczy.pl - 14 lutego 2020 17:53


- Komisja nie pracuje nad żadnym podatkiem od mięsa. Nie ma takiej propozycji, nie jest w przygotowaniu na żadnym etapie – powiedziała Vivian Loonela, rzeczniczka KE w rozmowie z dziennikarzem TVN24.

Rzeczniczka KE uzupełniła, że w kontekście podatku od mięsa, w żadnej unijnej instytucji nie toczy się też żadna procedura legislacyjna, która miałaby do tego doprowadzić. - Nie ma takiej propozycji, nie jest w przygotowaniu na żadnym etapie – mówiła Vivian Loonela.

Estonka wskazała także, że także żaden z elementów przygotowywanego przez Komisję tzw. Europejskiego Zielonego Ładu nie dotyczy podatku mięsnego w żadnej formie.

Nawet jednak gdyby którakolwiek z unijnych instytucji pracowała nad podatkiem od mięsa, żaden z organów UE nie mógłby narzucić wprowadzenia takiej opłaty żadnemu państwu członkowskiemu.

Temat podatku od mięsa w pierwszym tygodniu lutego rozgrzał zarówno media ogólnokrajowe, branżowe, jak i portale społecznościowe. Najczęściej powtarzana informacja dotyczyła "debaty" zorganizowanej 5 lutego w Parlamencie Europejskim przez socjaldemokratycznych europosłów z drugiego co do wielkości ugrupowania S&D.

W rzeczywistości rzeczona "debata" okazała się...1,5-godzinnym spotkaniem dla mediów zorganizowanym w budynku PE przez troje europosłów: Holendrów Basa Eickhouta i Mohammed Chahima z oraz Sylwię Spurek we współpracy z TAPP i organizacją Compassion in World Farming.

więcej na:

www.portalspozywczy.pl