Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Moya wycofuje plastikowe sztućcedlahandlu.pl - 20 lutego 2020 13:53


Sieć stacji paliw Moya wprowadza w swoich konceptach gastronomicznych drewniane sztućce, które już wkrótce całkowicie wyeliminują ich plastikowe odpowiedniki. Jest to kolejna inicjatywa proekologiczna Anwim S.A., właściciela sieci Moya.

- Całkowita rezygnacja z tworzyw sztucznych jest niemożliwa ze względu na wymogi dotyczące bezpieczeństwa żywności, jednak podjęliśmy zdecydowane działania mające na celu ograniczenie zużycia plastiku na stacjach paliw Moya – mówi Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim S.A.

Jedną z inicjatyw jest wdrożenie do konceptów gastronomicznych Caffe Moya sztućców wykonanych z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. To nie pierwsze z takich rozwiązań wprowadzone w koncepcie gastronomicznym Caffe Moya. Klienci zamawiający kawę na wszystkich stacjach mogą skorzystać z drewnianego mieszadełka, a na większości obiektów zostały wyeliminowane torebki plastikowe na rzecz papierowych.

Anwim S.A. rozpoczął także niedawno pilotażowy program polegający na instalowaniu infrastruktury fotowoltaicznej na stacjach paliw. Celem projektu jest poprawa bilansu energetycznego poszczególnych obiektów i pośrednio obniżenie emisji CO2 do atmosfery.