Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Piwa z Browaru Szreniawa na półkach sklepów Duży Benpr - 25 lutego 2020 11:36


Browar Szreniawa dopiero rozwija swoje skrzydła, ale już można zobaczyć piwa browaru w marketach alkoholowych ,,Duży Ben”na terenie Wielkopolski i restauracjach na terenie Poznania.

Początek roku przyniósł niespotykaną kooperację na rynku piw, dzięki, której powstał Browar Szreniawa, który mieści się na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, 12 km od Poznania.

Pomysłodawcami oraz założycielami browaru jest spółka Fifny Fyrtel z Poznania, którą tworzą:  Marek Górecki, zajmujący się sprzedażą i marketingiem produktu oraz Roman Ratajczak, technolog żywności z wieloletnim doświadczeniem prowadzący firmę Food Innowacje. Przystosowanie browaru do produkcji piw na terenie muzeum zajęło rok i zaowocowało limitowanymi seriami piw refermentowanych, w ręcznie numerowanych butelkach oraz serią piw pasteryzowanych. Etykiety nawiązują do tradycji, choćby przez jelenia znajdującego się na butelce, który w przeszłości stał przed majątkiem Szreniawa oraz zabytkowej gorzelni.