Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Twisto udostępniło płatności Google Paydlahandlu.pl - 10 marca 2020 12:24


Klienci Twisto korzystający z systemu Android mogą podpinać swoje karty do cyfrowego portfela Google i dokonywać za ich pomocą płatności zbliżeniowych. Wkrótce możliwość płatności mobilnych kartą Twisto zyskają posiadacze urządzeń z systemem iOS.

- Liczba kart dodanych do płatności mobilnych w Polsce przekroczyła 2,5 mln i rośnie w szybkim tempie. Pokazuje to, że Polacy cenią wygodę i są otwarci na nowe rozwiązania płatnicze - mówi Renata Salata, Chief Growth Officer w Twisto.

Do obsługi Google Pay potrzebny jest smartfon z systemem operacyjnym Android w wersji 5.0 lub wyższej oraz aplikacje Twisto i Google Pay. Telefon powinien również posiadać aktywny protokół NFC. Aby dodać kartę Twisto do Google Pay wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji.

Od 10 marca fintech oferuje użytkownikom również kartę wirtualną. Nie ma ona fizycznej postaci, jest widoczna wyłącznie w aplikacji. Podobnie jak tradycyjna, posiada numer, termin ważności oraz kod CVC. Umożliwia dokonywanie płatności online, a także mobilnych - po podpięciu do Google Pay. Wkrótce z pełni jej możliwości będą mogli korzystać również użytkownicy Apple Pay.

- Dzięki karcie wirtualnej wszyscy nowi klienci Twisto mogą robić zakupy online bez oczekiwania na wysyłkę jej plastikowego odpowiednika. Posiadacze Google Pay mogą jej także używać do płatności mobilnych w sklepach stacjonarnych. Po wdrożeniu Apple Pay karta wirtualna będzie alternatywą dla plastiku dla wszystkich naszych klientów - wyjaśnia Renata Salata.

Kartę wirtualną Twisto można zamówić bezpłatnie w sekcji Karta lub wybierając odpowiednią opcję podczas rejestracji. Do 2024 r. Twisto planuje całkowicie zrezygnować z wydawania kart plastikowych, przechodząc na płatności kartą wirtualną i zbliżeniowe z Apple Pay i Google Pay.