Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ziemniaki w hurcie droższe o 30-40 proc.dlahandlu.pl - 6 września 2010 14:15


Warzywa, w tym papryka na przestrzeni ostatnich dni staniała. Zdaniem Michała Chedy z Radomskiego Rynku Hurtowego cena tych warzyw jest zadowalająca zarówno dla producentów, jak i konsumentów.

Cena papryki na poziomie ok. 2,5 zł w ofercie hurtowej jest atrakcyjna dla producentów. Producenci z rejonu radomskiego szacują, że tegoroczne koszty produkcji kilograma papryki ukształtowały się na poziomie 1,20 zł.

Staniała pietruszka, która kilka tygodniu temu była bardzo droga. Teraz średnie ceny w ofercie hurtowej oscylują wokół 3 zł. Karolina Mazur z Sandomierskiego Rynku Hurtowego informuje, że średnia cena kilograma pietruszki jest teraz o 90 groszy niższa niż przed rokiem. Maciej Kmera z Warszawskiego Rynku Hurtowego w Broniszach podaje, że cena pietruszki pomimo, że jest wyższa niż przed rokiem to z każdym dniem spada. Teraz w Broniszach hurtowa, średnia cena kilograma korzeni pietruszki to 3,30 zł, podczas gdy w ostatnich dniach sierpnia było to 3,75 zł.

Nadal ceny ziemniaków są wyższe o 30-40 proc. w porównaniu z cenami sprzed roku. Minimalna cena kilograma ziemniaków w ofercie hurtowej to 60 groszy w Broniszach i Radomiu, drożej jest w Sandomierzu. Maksymalne ceny kilograma na rynkach hurtowych oscylują pomiędzy 80, a 90 groszy.