Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

PRCH: Nowe rozporządzenie dotyczące handlu w galeriach rozwiewa wątpliwościdlahandlu.pl - 21 marca 2020 12:53


Nowe rozporządzenie pozwoli wielu najemcom i wynajmującym na natychmiastowe wprowadzenie zmian i rozwianie wątpliwości interpretacyjnych, wynikających z dotychczasowej listy przepisów wprowadzonych 13 marca.

Od 21 marca 2020 r. do odwołania obowiązywać będzie czasowe ograniczenie działalność dla najemców, z wyłączeniem sprzedaży: żywności;  produktów kosmetycznych innych niż perfumeryjne i upiększające; artykułów toaletowych i środków czystości; produktów leczniczych, w tym w aptekach lub w punktach aptecznych; wyrobów medycznych; środków spożywczych specjalnego przeznaczenia; gazet; artykułów budowlanych lub remontowych; artykułów dla zwierząt domowych; paliw. Obowiązywać będzie zakaz funkcjonowania wysp handlowych.

Wprowadza się także zakaz prowadzenia działalności usługowej, z wyłączeniem takich usług jak: medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze lub gastronomiczne (przygotowanie i dostarczanie żywności). Rozporządzenie nadal odnosi się do obiektów handlowych powyżej 2000 m2.