Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Marek Moczulski prezesem zarządu Unitopdlahandlu.pl - 23 marca 2020 14:36


Marek Moczulski został prezesem zarządu spółki Unitop. Firma jest jednym z największych producentów sezamków i chałwy w Europie.

W grudniu 2019 właścicielem Unitop został mBank. Prezesem zarządu został Marek Moczulski. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu Bakalland S.A.

Po objęciu prezesury przez Marka Moczulskiego Unitop przechodzi przez proces modernizacji systemu zarządzania, odzyskuje pozycję rynkową i przygotowuje się do dalszej ekspansji. W marcu b.r. główny akcjonariusz spółki podjął decyzję o zwiększeniu kapitału o blisko 60 mln zł.

- Naszym aktualnym celem jest sfinalizowanie i wdrożenie wszystkich procesów usprawniających zarzadzanie oraz wzmocnienie pozycji rynkowej – zarówno w kraju, jak i globalnie. Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu ze strony głównego akcjonariusza Spółki – mBanku, który w marcu podwyższył kapitał zakładowy spółki o 55 mln zł. Powierzono mi również rozwój firmy, ufając w skuteczność metod i narzędzi, dzięki którym z sukcesem realizowałem podobne projekty w innych organizacjach. Bazą do rozwoju Unitop są oczywiście także wieloletnie kontrakty zagraniczne firmy, które zdecydowanie przysłużą się osiągnięciu wytyczonego przez nas celu. Obecnie sprzedaż firmy w 80% stanowi eksport, a 20% wyrobów pozostaje w kraju. W kontekście eksportu, jednym z priorytetów jest umocnienie pozycji na rynku Arabii Saudyjskiej, gdzie istnieje duży popyt na jakościowe produkty, z racji na strukturę demograficzną oraz trendy konsumenckie – powiedział Marek Moczulski, prezes zarządu Unitop.