Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Analitycy podnieśli cenę docelową dla akcji Dino do 138,8 złPAP - 28 kwietnia 2020 15:53


Analitycy Noble Securities, w raporcie z 23 kwietnia, podnieśli cenę docelową dla akcji Dino Polska do 138,8 zł z 129 zł wcześniej, obniżając rekomendację do "sprzedaj" z "trzymaj". Raport wydano przy kursie 188,9 zł.

- Dino Polska kontynuuje trend dynamicznego wzrostu i poprawy wyników finansowych. Wyniki za rok 2019 były bardzo dobre. Jednakże w związku z zapowiedziami zarządu spółki dotyczącymi planowanych otwarć nowych sklepów w 2020 roku i poziomem planowanych marż oraz naszymi założeniami na następne okresy, zaktualizowane zostały prognozy dla Dino Polska na 2020 i najbliższe lata. Widząc 26 proc. potencjał spadkowy w średnim okresie, obniżamy rekomendację z +trzymaj+ do +sprzedaj+, jednocześnie podnosząc cenę docelową z 129,0 zł do 138,8 zł" - napisano w raporcie.
 
Analitycy, pomimo, iż zakładają ograniczony wpływ epidemii koronawirusa na branżę FMCG, za najmniej przewidywalne, a przez co potencjalnie najgroźniejsze, uważają przyszłe skutki obecnej globalnej kwarantanny, które w zależności od rozwoju sytuacji mogą znacząco wpłynąć na pogorszenie ogólnej sytuacji gospodarczej.
 
Według szacunków analityków, Dino może zanotować w tym roku 924 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 9,5 mld zł.