Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

4 maja IKEA otwiera 11 sklepówdlahandlu.pl - 30 kwietnia 2020 17:29


W związku z planowanym otwarciem sklepów stacjonarnych i dalszym funkcjonowaniem Punktów Odbioru Zamówień, IKEA podjęła szereg działań prewencyjnych. Firma prosi również swoich klientów, aby chwilowo wstrzymali się ze zwracaniem produktów. Zapewnia, że jeśli mija im termin na zwrot, zostanie on automatycznie przedłużony do 30 sierpnia 2020 r.

Klienci, którzy w ramach promocyjnych zakupów otrzymali elektroniczne kody rabatowe, mogą je zrealizować w sklepach stacjonarnych do 31 sierpnia br. na dotychczasowych zasadach - poinformowała sieć.

Środki bezpieczeństwa podjęte przez IKEA obejmują: ograniczenie liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie do maksymalnie 1 osoby na 15 mkw., utrzymywanie standardu dystansu społecznego, zapewnienie wszystkim pracownikom maseczek ochronnych i dodatkowo w zależności od stanowiska pracy - przyłbic lub odgrodzeń oraz rękawiczek, udostępnienie płynów dezynfekujących dla pracowników i klientów wraz z informacjami o zasadach właściwego użycia; prowadzenie w ciągu dnia kilkukrotnej dezynfekcji powierzchni wspólnych lub narażonych na częsty dotyk; stałą dezynfekcję wózków używanych w sklepie przez klientów i pracowników; czasowe wyłączenie możliwości korzystania z restauracji, bistro oraz pokoju zabaw Småland.
 
Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i trzynaście Punktów Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce.