Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Aldi wznawia otwarcia nowych sklepów. W Bydgoszczy zastępuje Piotra i Pawła (galeria)dlahandlu.pl - 7 maja 2020 12:43


8 maja sieć Aldi otwiera dwa nowe markety: w Bydgoszczy w CH Zielone Arkady przy ul. Wojska Polskiego 1 (wcześniej dział tu sklep Piotr i Paweł) oraz we Wrocławiu przy ul. Długosza 14.

Wraz ze stopniowym znoszeniem obostrzeń, m.in. w zakresie liczby klientów przebywających w sklepach, sieć Aldi podjęła decyzję o wznowieniu otwarć nowych  sklepów. Pierwsze otwarcia zaplanowane zostały na 8 maja. Swoje drzwi dla klientów otworzą wtedy aż 2 sklepy sieci, wśród nich największy sklep Aldi w Polsce. 

Jako pierwsze po przerwie, zaplanowane zostały otwarcia dwóch sklepów – we Wrocławiu przy ul. Długosza 14 i w Bydgoszczy w Centrum Handlowym Zielone Arkady, gdzie będzie mieścił się największy jak dotąd sklep Aldi w Polsce. Jego łączna powierzchnia wynosić będzie ponad 2000 m2, a powierzchnia samej sali sprzedaży 1300 m2.  Wcześniej w tym miejscu działał supermarket Piotr i Paweł. Oba oficjalne otwarcia odbędą się 8 maja.

–– Stopniowe znoszenie obostrzeń dotyczących m.in. liczby klientów przebywających w sklepach, wpłynęło na decyzję o wznowieniu nowych otwarć naszych sklepów. W ten sposób chcemy umożliwić klientom dokonywanie zakupów w dogodnych dla nich lokalizacjach, ograniczając tym samym konieczność przemieszczania i zmniejszając natężenie ruchu w innych placówkach ALDI – wyjaśnia Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR ALDI Polska.

Nowe sklepy powstały zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, który dzięki specjalnym oznaczeniom, ma na celu ułatwienie klientom szybsze odnajdywanie produktów i sprawniejsze, bardziej intuicyjne poruszanie się po sklepie. W sklepach znajdą się krajalnice do chleba, pokoje dla matki z dzieckiem oraz specjalne toalety dla klientów. W obu przypadkach klienci skorzystać będą mogli również z parkingów.

Spółka Aldi zanotowała w 2018 roku przychody na poziomie 1 275 923 799 zł. Firma wykazała również stratę w wysokości 78 024 214 zł. Obecnie prowadzi w Polsce ponad 130 sklepów.