Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Rośnie ruch w galeriach handlowych, ale klientów wciąż o połowę mniej niż przed pandemiądlahandlu.pl - 12 maja 2020 15:22


W sobotę 9 maja galerie handlowe odwiedziło średnio 19 proc. więcej osób niż w pierwszy dzień otwarcia (łącznie ponad 3,2 mln klientów) - wynika z analizy Placeme.

9 maja był pierwszą sobotą, kiedy Polacy mogli robić zakupy w galeriach handlowych. Średnio w ciągu tego tygodnia klientów było o połowę mniej niż przed wprowadzeniem obostrzeń. Co zaskakujące, szczyt nie był w sobotę tylko w piątek, co mogło wynikać z tego, że w weekend woleliśmy skorzystać z ładnej pogody niż robić zakupy. 

W sobotę łącznie w całej Polsce galerie handlowe odwiedziło ponad 3,2 mln klientów. W porównaniu do typowej liczby klientów w soboty przed pandemią jest to spadek o 53 proc. Najwięcej klientów odwiedziło Avenidę w Poznaniu i Galerię Krakowską. Zaś nie licząc galerii przy dworcach największy ruch odnotowano w Focus Mal w Zielonej Górze, Vivo! w Lublinie i Manufakturze w Łodzi. W przypadku tych galerii różnica między dniami roboczymi a sobotą nie była znacząca.

Spadek liczby klientów 4-9 maja.png
Spadek liczby klientów 4-9 maja.png
Liczba klientów w tygodniu i w weekend 4-9 maja.png
Liczba klientów w tygodniu i w weekend 4-9 maja.png
Liczba klientów w galeriach 4-9 maja.png
Liczba klientów w galeriach 4-9 maja.png