Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Właściciel Lidla rozwija własne usługi chmurowedlahandlu.pl - 14 maja 2020 12:19


Schwarz Group, spółka-matka sieci Lidl i Kaufland, wprowadza własne usługi chmurowe i chce w tej dziedzinie konkurować z Amazonem. Klientami Grupy są już Rewe i Siemens, teraz spółka chce przekształcić swoje usługi IT w jeden ze strategicznych oddziałów firmy.

Na początku miesiąca Grupa Schwarz przejęła software'ową firmę Camao IDC i obecnie rozwija własny dział IT, który będzie oferować swoje usługi klientom zewnętrznym. Grupa jest zaangażowana w cyfryzację przedsiębiorstw i jako gracz europejski chce zdystansować Amazona, skupiając się na prywatności i ochronie danych, co jest słabym piętą Achillesową amerykańskiego giganta.

 "Lebensmittel Zeitung" informuje, że kryzys związany z koronawirusem przyspieszył plany właściciela Lidla: z powodu potrzeby rozwiązań z zakresu telepracy dla dziesiątek tysięcy pracowników, dziesięciokrotnie zwiększyła się liczba mobilnych stacji roboczych.

Był to również dobry test dla Schwarz IT, która ma już 3000 pracowników i 20 000 serwerów. Dzięki przejęciu Camao do firmy dołączy do 70 kolejnych specjalistów w dziedzinie chmury. Ponadto grupa planuje otworzyć więcej centrów danych, w tym jedno o powierzchni 10 000 mkw., które jest obecnie w fazie rozwoju. Chociaż sama firma nie podaje żadnych informacji o kosztach, eksperci oceniają je na kilkaset milionów euro.