Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Maxima upraszcza strukturę i planuje dalszą ekspansję Stokrotkidlahandlu.pl - 22 maja 2020 12:20


20 maja Maxima Grupė wprowadza zmiany strukturalne w swojej grupy kapitałowej. Maxima będzie zarządzać wszystkimi operatorami detalicznymi i przejmie zarządzanie nieruchomościami wykorzystywanymi w ich działalności. Ponadto spółka Lincoln Land Erste, która działa w Holandii, nie będzie już częścią grupy.

- W celu szybszych i bardziej efektywnych decyzji biznesowych upraszczamy strukturę grupy Maxima: będziemy zarządzać spółkami z Litwy i przekazywać sprawy zarządzania operacjami nieruchomościami operatorom detalicznym w każdym kraju. Jednym z głównych powodów działalności w Holandii była geograficzna dywersyfikacja zarządzania inwestycjami w stabilnym otoczeniu biznesowym i prawnym. Dziś kraje bałtyckie w pełni zaspokajają te potrzeby biznesowe - mówi Jurgita Šlekytė, CEO Maxima Grupė.

W celu utrzymania i zacieśnienia współpracy między krajami bałtyckimi operatorzy detaliczni na Łotwie i w Estonii będą własnością Maxima Grupė (67%) wraz z Maxima LT (33%). W Polsce i Bułgarii, gdzie planowana jest dalsza ekspansja, Maxima Grupė będzie właścicielem 100% akcji operatorów detalicznych. Nieruchomości będą nadal zarządzane przez podmioty specjalnego przeznaczenia, które w 100% będą należeć do operatorów detalicznych w obszarze geograficznym ich działalności.

Po zakończeniu zmian strukturalnych, Lincoln Land Erste zostanie połączony z Maxima LT. Przed tą zmianą Lincoln Land Erste posiadał znaczną część aktywów Maxima Grupė: operatorów detalicznych na Łotwie, w Estonii i Bułgarii oraz spółek z branży nieruchomości na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii.

Zmiany w strukturze Maxima Grupė powinny się do do końca 2020 roku.