Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ruszają m.in kluby fitness, siłownie i parki rozrywkiPAP - 5 czerwca 2020 13:41


W ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki, od 6 czerwca będą mogły wznowić działalność m.in. kluby fitness, parki rozrywki, baseny, sale zabaw i siłownie. Zasady, których muszą przestrzegać w nowym reżimie sanitarnym opublikowało Ministerstwo Rozwoju.

Wytyczne dla odmrażanych branż zostały przygotowane we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Określają one, w jaki sposób można bezpiecznie świadczyć usługi oraz z nich korzystać w czasie tzw. nowej normalności.

Zalecenia dla poszczególnych sektorów, w tym tych, które mają ruszyć 6 czerwca, są publikowane na bieżąco na stronach: www.gov.pl/web/rozwoj/wytyczne-dla-branz.

Dotąd w nowym rygorze sanitarnym działalność wznowiły: od 4 maja biblioteki, galerie i centra handlowe (w tym tzw. wyspy handlowe), branża hotelarska, usługi fizjoterapeutyczne; od 18 maja: salony fryzjerskie i kosmetyczne, usługi gastronomiczne; od 30 maja: restauracje i bary hotelowe. Zniesiono też limit osób dla branży handlowej i gastronomicznej. Można również korzystać z saun, solariów oraz usług salonów piercingu i tatuażu. Dozwolone są także zgromadzenia, w których uczestniczy do 150 osób.

Niezależnie od wytycznych dla poszczególnych branż, pamiętać należy m.in. o zachowaniu 2-metrowej odległość od innych w przestrzeni publicznej, zasłanianiu nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach w miejscach publicznych, czy ścisłym przestrzeganiu zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia się ludzi, polegających np. na dezynfekcji rąk.