Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

27 nowych sklepów franczyzowych Carrefour Expressdlahandlu.pl - 9 czerwca 2020 10:21


Od początku roku sieć uruchomiła 27 sklepów w formacie convenience, z czego 7 zostało otwartych w maju. Ekspansja jest zgodna z założeniami strategii rozwoju Carrefour, która zakłada otwarcie 100 sklepów do końca 2020 r. w różnych lokalizacjach.

Do mapy handlowej Warszawy dołączyły dwa sklepy z pomarańczowym logo Carrefour Express Convenience: przy ul. Siedmiogrodzkiej 7 oraz Krochmalnej, a także Carrefour Express Minimarket z zielonym logo przy ul. Ksawerów 26. W Krakowie uruchomiono dwa sklepy Carrefour Express Convenience: przy ul. Królewskiej 49 i Kalwaryjskiej 42. W maju, Carrefour otworzył także dwa sklepy Globi: w Jarużynie i Topolnie.

- Ten stabilny format jest doceniany przez naszych partnerów i cieszy się dużą popularnością wśród klientów, którzy doceniają komfort zakupów i oszczędność czasu – powiedział Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Portfolio sklepów convenience obejmuje takie modele, jak: Carrefour Express Convenience, Carrefour Express Minimarket, Globi, sklepy ajencyjne Carrefour Express Convenience oraz sklepy przy stacjach paliw.

Rozwój tych ostatnich jest szczególnie dynamiczny, z uwagi na połączenie atutów sklepu convenience oraz stacji paliw, stąd sieć jest otwarta na nowe lokalizacje. Pod koniec 2019 r. działało 70 przystacyjnych sklepów franczyzowych Carrefour, rozmieszczonych w różnych częściach Polski. W 2020 r. sieć planuje otwarcie kolejnych placówek.