Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Sieć Stokrotka potencjalnie warta 500 mln złRzeczpospolita - 16 września 2010 10:00


Jeśli dojdzie do przejęcia Emperii przez Eurocash, prawdopodobnie będzie on musiał się pozbyć części placówek - pisze Rzeczpospolita. Według analityków znaleźliby się na pewno chętni na sieć Stokrotka. Eksperci oceniają, że Eurocash mógłby wstępnie wycenić ją na kwotę rzędu 300 - 500 mln zł.

Łukasz Wachełko z DB Securities wskazuje w rozmowie z Rzeczpospolitą, że Eurocash jest hurtownikiem i nie chce konkurować z własnymi sieciami. Analityk sąszi, że znaleźliby się chętni, żeby je od Eurocashu odkupić.

Zarząd Eurocashu nie ujawnia swoich planów. - Nasza strategia zakłada niekonkurowanie z naszymi klientami. Dlatego nie prowadzimy własnych sklepów. Takie podejście będzie przedmiotem rozmów z zarządem Emperii - mówi cytowany przez dziennik prezes Amaral.

Jak przypomina dziennik, Eurocash chciałby skupić 100 proc. kapitału Emperii, ale transakcja dojdzie do skutku również wtedy, jeśli na propozycję odpowiedzą akcjonariusze kontrolujący minimum 50 proc. udziałów. Zarząd Emperii parytet wymiany zaproponowany przez Eurocash ocenia jako rażąco niekorzystny.