Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Plastik wraca do łask. Powodem pandemiaPAP - 25 czerwca 2020 09:54


W wyniku pandemii koronawirusa na świecie wzrosło zużycie plastiku oraz zapotrzebowanie na przedmioty z niego wykonane - odnotował hiszpański dziennik “El Mundo”.

Madrycka gazeta przypomniała, że konieczność zabezpieczenia się przed zakażeniami SARS-CoV-2 sprawiła, iż plastik wszedł ponownie do powszechnego użycia, m.in. w formie przyłbic ochronnych, rękawic czy gogli stosowanych przez personel medyczny.

Dziennik odnotował, że dużą popularnością w ośrodkach opiekuńczych cieszą się obecnie transparentne plastikowe kotary, dzięki którym rodziny odwiedzające seniorów w domach spokojnej starości mogą uścisnąć swoich bliskich.

"Koronawirus pozbawił nas wielu rzeczy. Niektóre jednak nam przywrócił z całą mocą. Wśród nich jest plastik" - napisał we wtorek "El Mundo".

Gazeta wskazała, że dzięki możliwości wykonania różnych form z plastiku oraz jego różnorodnej tekstury jest on bardzo użytecznym materiałem.

"Dzięki tym właściwościom plastik jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych materiałów w 2020 r. I nie zapominajmy - bardzo tanim" - odnotował wydawany w Madrycie dziennik.

Gazeta wskazuje, że powrót do masowego korzystania z plastiku na świecie występuje w okresie, kiedy jego użycie w sklepach w wielu państwach świata było ograniczane do minimum, m. in. poprzez zastępowanie toreb z plastiku innymi materiałami.

"El Mundo" podaje, że w samej tylko Hiszpanii w okresie epidemii koronawirusa w 750 sklepach tego kraju zużyto 150 mln sztuk plastikowych rękawic.

"Podczas zaledwie trzech miesięcy zużyto tyle sztuk rękawic, ile w normalnych warunkach powinno wystarczyć na sześć lat" - podsumowała gazeta.