Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

W 2021 roku Dino chce mieć 400 sklepów zasilanych energią słoniecznądlahandlu.pl - 6 sierpnia 2020 10:54


Dino Polska ukończyła montaż setnej instalacji fotowoltaicznej na dachach marketów Dino. Na początku 2021 roku 400 sklepów pod szyldem Dino w całej Polsce będzie zasilanych energią ze słońca. W ostatnim czasie Szymon Piduch, prezes zarządu złożył rezygnację i przeszedł do rady nadzorczej. Póki co nie powołano nowego prezesa.

Dzięki tej inwestycji, Dino Polska będzie w stanie wygenerować w skali roku około 14 GWh energii elektrycznej ze słońca. Obecnie łączna moc zainstalowanych przez Dino Polska paneli wynosi około 3,5 MW.

Dino na koniec czerwca 2020 r. obejmowała 1 302 sklepy na terenie całego kraju. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych (tzw. SKU). Każdy sklep Dino posiada stoisko mięsne z obsługą, a wysokiej jakości mięsa i wędliny dostarczane są przez zakład mięsny Agro-Rydzyna.
Sieć logistyczna Grupy Dino oparta jest na pięciu centrach dystrybucyjnych w: Krotoszynie, Jastrowiu, Wolborzu, Rzeszotarach i Łobzie. Na koniec czerwca 2020 roku Grupa Dino zatrudniała 23,6 tys. osób.
Od kwietnia 2017 roku Spółka jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dino Polska S.A. jest spółką z dominującym polskim kapitałem.

8 maja Szymon Piduch, w porozumieniu z zarządem i radą nadzorczą spółki Dino, złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Dino Polska S.A. oraz rezygnację z członkostwa w zarządzie.

W czwartek 2 lipca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Dino Polska S.A. powołało pana Szymona Piducha w skład rady nadzorczej spółki. Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi go na stanowisku prezesa Dino.