Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

TW Plast szyje maseczki w ramach rządowego projektudlahandlu.pl - 6 sierpnia 2020 12:14


Panattoni wynajął 8000 m kw. powierzchni firmie TW Plast powierzchnię w Panattoni Park Mińsk Mazowiecki. W ramach obiektu firma rozpoczęła produkcję maseczek medycznych, a liczba dostarczanych sztuk ma docelowo osiągnąć 30 mln miesięcznie - milion maseczek dziennie. Jest to część rządowego projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Accolade a polskim producentem ekologicznych opakowań plastikowych – TW Plast – powierzchnia 8 000 m2 zostanie przeznaczona do produkcji masek chirurgicznych typu II.

W obiekcie stanęło 15 maszyn, które pozwolą miesięcznie wyprodukować 30 mln sztuk maseczek medycznych typu II o filtracji bakteryjnej BFE co najmniej 98 %. Praca w obiekcie odbywa się w systemie ciągłym, a liczba pracowników osiągnie finalnie 250 osób na zmianę. Uruchomienie produkcji maseczek w ramach Panattoni Park Mińsk Mazowiecki to część ogólnopolskiej inicjatywy pod egidą Agencji Rozwoju Przemysłu. Opiera się ona na trzech projektach – budowie fabryki, współpracy z siedmioma największymi producentami odzieży w Polsce oraz wytwarzaniem maseczek na zlecenie, m.in. przez firmę TW Plast.

Panattoni Park Mińsk Mazowiecki to budynek magazynowy klasy A o łącznej powierzchni 14 800 m kw.