Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Dwa zamiast jednego. EDS Retail Park zmienia plany w Redziepropertynews.pl - 15 sierpnia 2020 08:53


W Redzie (woj. pomorskie) zamiast planowanego jednego obiektu handlowego, powstaną dwa. Inwestor, firma EDS Retail Park wystąpiła o nowe pozwolenie na budowę. Park handlowy powinien być gotowy pod koniec przyszłego roku.

W ubiegłym roku lokalne media informowały o planach budowy parku handlowego w Redzie przy ul. Obwodowej. Jednak inwestor zweryfikował plany odnośnie wyglądu i funkcjonalności kompleksu.

- Z uwagi na to, że jednym z najemców będzie market Aldi, który potrzebuje osobnego budynku, zdecydowaliśmy się wystąpić o nowe pozwolenie na budowę, które jest obecnie procedowane - wyjaśnia Michał Nowak, prezes zarządu EDS Retail Park.

W EDS Park Reda powstanie 2819 mkw. GLA, w ramach których powstaną dwa budynki. W pierwszym będzie znajdował się operator spożywczy Aldi, w drugim – retail.

- Wahamy się jeszcze nad ostateczną koncepcją drugiego budynku. Postawimy albo na jednego dużego najemcę albo na trzech mniejszych – dodaje Michał Nowak.

Z uwagi na konieczność uzyskania nowego pozwolenia na budowę, rozpoczęcie prac zostało przełożone na I kwartał 2021 roku. Pierwsi klienci będą mogli zawitać już pod koniec przyszłego roku.

Jak podkreśla prezes EDS Retali Park, obiekt jest atrakcyjny dla inwestorów zwłaszcza z uwagi na kluczowe położenie przy trasie Gdynia-Wejherowo (DK6).

Najemcy parku mogą liczyć na zwiększony traffic z uwagi na fakt, iż jest to główna droga prowadząca na Hel. - Planowana jest również rozbudowa tej drogi – dodaje prezes Nowak.

Dodatkowym atutem EDS Park Reda jest bliskość nowoczesnych osiedli mieszkaniowych oraz Aquaparku w Redzie (500 m).

EDS Retail Park jest doświadczonym inwestorem, który stoi za takimi obiektami