Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tomasz Karolak wyproszony ze sklepu IKEA przez brak maseczkiwp.pl, dlahandlu.pl - 27 sierpnia 2020 10:50


Aktor udał się do jednego ze stołecznych sklepów sieci IKEA, ale został z niego wyproszony. Powodem było niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. Tomasz Karolak nie krył oburzenia, które wyraził opisując zajście na InstaStory - opisuje wp.pl

" Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam z badania krwi, że wszystko jest w porządku, bo egzystuję na planach filmowych. Chcieli wezwać policję, a to ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu” relacjonował.

"Zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem”.  „Cały idiotyzm tej sytuacji polega na tym, że bezczelny ochroniarz przyczepia się do mnie i wyprasza mnie z kierowniczką ze sklepu, a wszyscy w restauracji IKEA kupują i jedzą bez maseczek”.- dodał.

IKEA w ten sposób komentuje zajście:

"Zasłanianie ust i nosa na terenie naszych sklepów jest obowiązkowe, a klienci, którzy nie stosują się do tego obowiązku, nie będą obsługiwani.
Obowiązek zasłaniania ust i nosa wynika z § 24 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie jest aktem powszechnie obowiązującym i weszło w życie z dniem 8 sierpnia b.r. IKEA działa zawsze zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.
Wobec powyższego pracownik IKEA odmówi sprzedaży osobie, która nie stosuje się do ww. obowiązku. Działanie takie jest wynikiem obowiązującego prawa, ale także podkreśla szacunek wobec zasad współżycia społecznego oraz odpowiedzialność za klientów i pracowników IKEA."