Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Paczkomaty staną też wewnątrz budynkówdlahandlu.pl - 9 września 2020 10:21InPost uruchamia nową wersję Paczkomatów® o nazwie Paczkomaty® InDoor. Dotychczas maszyny InPost były stawiane na powierzchniach zewnętrznych, teraz pojawią się wewnątrz budynków. Maszyny będą stawiane w biurowcach, blokach galeriach handlowych i innych obiektach usługowych i mieszkalnych. Pierwszy z kilkunastu zainstalowanych stanął w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.


„Zdecydowaliśmy się opracować i zbudować nową wersję Paczkomatu®, ponieważ naszym zdaniem urządzenia tego typu mają olbrzymi potencjał. Już teraz klienci centrów handlowych, pracownicy biurowców czy mieszkańcy osiedli będą mieli bezpośredni dostęp do usług InPost bez wychodzenia z budynku – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Wysokość Paczkomatu® InDoor to 197 cm, aby możliwy był transport wewnątrz budynku. Wielkość maszyny można modyfikować i dostosować do miejsca, w którym zostanie ona ulokowana. Maszyna jest wyposażona w komplet kamer bezpieczeństwa.
Liczba Paczkomatów® liczy 7000 urządzeń w Polsce. Paczkomaty® InPost dostępne są w Polsce przy sklepach Dino, Lidl oraz Kaufland, a także w Centrach Handlowych Auchan.