Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Badanie: Ruch w sklepach spożywczych wrócił do poziomu z ubiegłego rokudlahandlu.pl - 16 września 2020 09:46


Od lipca natężenie ruchu w sektorze handlu detalicznego jest wyższe niż w styczniu-lutym, jednak te dwa miesiące są dla większości nie-spożywczych branż handlu detalicznego okresem o niskiej sprzedaży. W sklepach spożywczych i aptekach mobilność była znacznie wyższa, niż ogólna mobilność w handlu detalicznym. Już w czerwcu natężenie ruchu wróciło do poziomu z poprzedniego roku - wynika z opracowania Market Side, opartego o dane Google Mobility.

Stacje transportu publicznego nadal dotkliwie odczuwają skutki Covid-19. Za wyjątkiem niedziel, gdy Polacy wracają do miejsca zamieszkania, natężenie ruchu jest w nich nadal znacznie niższe. Spadkiem ruchu dotknięte są wszelkie związane z tym usługi.

W dwóch pierwszych tygodniach września natężenie ruchu w miejscach pracy było niższe o około 20 proc. w odniesieniu do okresu sprzed Covid-19.

Mobilność Polaków w miejscu zamieszkania, po wzmożeniu w okresie lock-downu wróciła już do poprzedniego poziomu

Poziomem odniesienia jest wartość mediany dla odpowiedniego dnia tygodnia w 5-tygodniowym okresie od 3 stycznia do 6 lutego 2020 r.

Obliczono trendy na podstawie danych pochodzących od użytkowników, którzy mają na swoich kontach Google włączoną Historię lokalizacji, a więc dane reprezentują tylko pewną próbę populacji naszych użytkowników.