Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Apple uruchomi swój pierwszy sklep internetowy w IndiachPAP - 18 września 2020 11:18


Apple w przyszłym tygodniu uruchomi swój pierwszy sklep internetowy w Indiach - informuje agencja Associated Press. Nowy sposób sprzedaży produktów koncernu ma pomóc firmie poprawić wyniki na najszybciej rosnącym rynku smartfonów na świecie.

Obecnie Apple w Indiach prowadzi sprzedaż w internecie we współpracy z pośrednikami, korzysta również ze sprzedaży stacjonarnej prowadzonej z wykorzystaniem sieci autoryzowanych dystrybutorów telefonów.

Prezes koncernu Tim Cook we wpisie zamieszczonym na swoim profilu na Twitterze poinformował, że firma "nie może doczekać się kontaktu ze swoimi klientami i rozszerzenia wsparcia im oferowanego w Indiach".

Uruchomienie oficjalnego sklepu internetowego Apple'a w Indiach zaplanowano na 23 września, czyli na krótko przed okresem świątecznym związanym z obchodami religijnymi, który rozpoczyna się w Indiach w październiku.

Kraj liczy obecnie niemal 1,4 mld mieszkańców, spośród których każdego miesiąca coraz więcej przyłącza się do internetu. W ciągu ostatnich kilku lat Indie stały się kluczowym rynkiem w planach biznesowych wielkich koncernów technologicznych - przypomina Associated Press i podkreśla, że nie chodzi wyłącznie o sprzedaż gotowych urządzeń.

W sierpniu trzech podwykonawców kontraktowych pracujących m.in. dla Apple'a i Samsunga złożyło wnioski o uzyskanie licencji na masową produkcję elektroniki w Indiach, których rząd wspiera (m.in. funduszem w wysokości 6,5 mld dol.) rozwój inwestycji z sektora nowych technologii w tym kraju.